ثبت 2 هزار درخواست بیمه بیکاری با شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ داریوش، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: 2 هزار و 207 نفر در استان پس از شیوع کرونا برای دریافت مقرری بیمه بیکاری از ابتدای سال تا به امروز در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

ثبت 2 هزار درخواست بیمه بیکاری با شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از ایرنا، اسماعیل غنیان اضافه نمود: درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگرانی که از کار بیکار شدند، به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، از یکم فروردین 99 به صورت الکترونیکی انجام می گردد.

وی اعلام کرد: شیوع کرونا طبق دستورالعمل ها جزو حوادث غیرمترقبه محسوب می گردد و درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری نیز در این قالب مورد آنالیز قرار می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه افراد مشمول قانون کار، قانون تامین اجتماعی وقانون بیمه بیکاری می توانند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری درخواست دهند، گفت: افراد متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir می توانند درخواست خود را ثبت نمایند.

وی افزود: افرادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می شوند که کارفرمایان آنها پیش از این سه درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت نموده باشند.

غنیان تاکید نمود: یکی دیگر از شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری این است که افراد 30 روز پس از بیکارشدن درخواست خود را در سامانه به صورت غیرحضوری ثبت نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اعلام نمود: مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه های خاص، مشاغل آزاد، خویش فرمایی، کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان حمل و نقل شهری نمی گردد.

وی ادامه داد: سال گذشته تا به امروز 3 هزار و 699 درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان ثبت شده که 2 هزار و 207 درخواست مربوط به حوادث غیر مترقبه و شیوع کرونا است.

غنیان اظهار کرد: درخواست ها برای دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان در دست آنالیز است تا مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری معین گردد.

بر اساس قانون و تمهیدات اندیشیده شده به کارگران مبتلا به کرونا غرامت دستمزد پرداخت می گردد و اگر از کار بیکار شوند بیمه بیکاری به آن ها تعلق می گیرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ثبت 2 هزار درخواست بیمه بیکاری با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 2 هزار درخواست بیمه بیکاری با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید